You are here

Školství

Přednáška a beseda přivítala více než 80 účastníků
Autor: 
Tradiční rodina

V úterý 4.6.2024 se již hodinu před začátkem začali scházet lidé před Moravskou vysokou školou v Olomouci na přednášku, kterou pořádal Tradiční rodina z.s. . Hostem Zdeňka Chytry byl sociolog Petr Hlávka. Besedou a následnou diskuzí provázel Josef Šilhan, který nejprve požádal o úvodní slovo předsedkyni spolku Tradiční rodina z.s. Ivanu Schneiderovou. Ta přítomným, kterých byl plný sál Alfa, krátce představila činnost spolku a připomněla významné aktivity, včetně úspěchu v podobně rozsáhlé kampaně za zamítnutí ratifikace Istanbulské úmluvy. Tu nakonec Senát parlamentu ČR letos v březnu zamítl právě i kvůli široké veřejné diskuzi, kterou tato kampaň vyvolala.

Velká Británie zahájila dotazníky a doporučení ohledně RSHE
Autor: 
Jan Weigel

Zatímco v České republice zaznamenáváme výraznou progresi transgenderismu, vyspělejší a odpovědnější státy důrazně od genderismu ustupují. Zejména Velká Británie se stává jednou ze zemí, kde se transgenderismus pro děti nemá vyučovat na školách. Tyto předměty související s výchovou týkající se sexu, vztahových změn či výchovy ke zdraví jsou souhrnně známé jako RSHE.

Média hrají významnou roli v propagaci genderové ideologie
Autor: 
Tradiční rodina

Děti rády napodobují činy jiných lidí, i když je pro ně tato osoba cizí. Imitace je totiž forma komunikace a nástroj pro výuku sociálních dovedností. Mezi rokem a jedním a půl rokem věku se děti naučí jeden až dva nové způsoby chování denně prostřednictvím kopírování akcí jiných lidí. Děti neustále pozorují chování dospělých, učí se a jejich vnímání se dále formuje.

Ne genderismu, změnám pohlaví a náhradnímu mateřství
Autor: 
Tradiční rodina

Nový vatikánský dokument nastiňuje praktiky, které porušují vnitřní důstojnost lidské bytosti. Patří mezi ně potraty, mučení, náhradní mateřství a genderová ideologie. Papež František se již dříve opakovaně vyslovil proti potratům a genderové ideologii, přičemž oba fenomény citoval jako příklady „ideologické kolonizace“. Naposledy se takto hlava katolické církve vyjádřila v roce 2023 během projevu v Budapešti. Nový dokument Dignitas Infinita /Nekonečná důstojnost / je prvním komplexním hodnocením genderové ideologie zveřejněným nejvyšším vatikánským doktrinálním úřadem. Ať již jste lidmi věřícími, praktikujícími křesťany či ateisté, jistě se shodneme na tom, že genderismus a transgenderová ideologie zaměřená na děti je spíše ideologickou indoktrinací než skutečně tím, co by se měly učit právě děti. Máte-li názor jiný, vyvraťte argumenty názor náš.

Dvoumetrový muž vyhrál v dívčí atletice ve vrhu koulí
Autor: 
Jan Weigel

Téměř dvoumetrový muž, který o sobě tvrdí, že je žena, se na střední škole v Connecticutu zúčastnil dívčího šampionátu v atletice. Údajně má také povolen vstup do dívčí šatny a dívky se prý necítí bezpečně. Rose McNaughton, jak si transgender žena říká, chodí do druháku a soutěžil(a) ve vrhu koulí. 

Transideologie začíná být problémem
Autor: 
Tradiční rodina

Anglická národní zdravotní služba přiznává, že neexistuje dostatek důkazů, které by podpořily bezpečnost nebo klinickou účinnost hormonů k potlačení puberty, tedy tzv. blokátorů puberty. Polovina států USA již přijala zákony zakazující lékařské zásahy v rámci genderové "pohlaví potvrzující péče" dospívajících. Pokud jde o transsexualismus, situace se rychle zhoršuje. Platí to celosvětově. Nyní již i v českých školách již není vzácností, když se žák či žákyně identifikuje jako trans. A spolužáci jsou ochotni to potvrdit. I v tomto případě se zdá, že kopírujeme trendy a "hodnoty" ze západních zemí, ale s časovým zpožděním. Pokud tomu tak skutečně je, čekají nás další léta rychle se zhoršujícího stavu tohoto jevu.