You are here

puberta

128. lékařský den přinesl pro Německo přelomové výzvy
Autor: 
Jan Weigel

Německá lékařská asociace odhaluje trans ideologii jako nebezpečnou a špatnou cestu. Lékaři požadují, aby děti a mladí lidé byli chráněni před genderovou ideologií a transgenderismem. Lékaři dvěma usneseními žádají změnu zákona o sebeurčení na ochranu nezletilých a zpřísnění podávání blokátorů puberty.

Španělští odborníci zdůrazňují důležitost opatrnosti v podávání blokátorů puberty
Autor: 
Tradiční rodina

V debatě o použití blokátorů puberty při změnách pohlaví se v Španělsku odborníci zabývají jejich vhodností, dlouhodobým užíváním a reverzibilitou v případech genderové dysforie. Britská zdravotnická služba (NHS) nedávno oznámila, že přestane předepisovat blokátory puberty na klinikách specializujících se na problémy týkající se genderové identity, s odůvodněním nedostatečných vědeckých důkazů o jejich bezpečnosti a účinnosti.

Blokátory puberty nebyly navrženy pro medikamentózní léčbu genderové dysforie
Autor: 
Jan Weigel

Péče potvrzující pohlaví u dětí zahrnuje užívání „blokátorů puberty“, což je jeden z pěti silných syntetických léků, které blokují přirozenou produkci pohlavních hormonů. V roce 2000 byl předepsán poprvé hormonální inhibitor, obecně nazývaný jako blokátor puberty dětem, kterým byla diagnostikována genderová dysforie. Hormonální inhibitory však byly vyvinuty především k léčbě rakoviny prostaty u mužů a léčbě neplodnosti u žen, blokátory puberty jsou rovněž podávány dětem ve specifických případech, zejména při nástupu předčasné puberty, tedy dříve než osmém roce dívek a devátém roce věku chlapců. Blokátory puberty rozhodně nebyly navrženy pro medikamentózní léčbu tzv. "genderové dysforie".

Uznávané pediatričce LGBT a trans aktivisté vyhrožovali
Autor: 
Jan Weigel

Gender Identity Development Service (Gids) v Tavistock and Portman NHS Foundation Trust bylo nařízeno ukončení provozu poté, co dětská lékařka Hilary Cass zveřejnila přelomovou zprávu, ve které uvádí, že nyní již uzavřená služba rozvoje genderové identity (Gids) v Tavistock and Portman NHS Foundation Trust, jediná služba rozvoje genderové identity NHS pro děti v Anglii a Walesu, zcela rutinně podávala blokátory puberty a hormonální léčbu nezletilým bez jasného vědeckého odůvodnění a bez další případné léčby jiných symptomů. Navíc byly postupy kliniky GiDS nadace Tavistock označeny jako postavené na chabých vědeckých základech. 

Ve Španělsku vzrostl počet úředních změn pohlaví o 400 procent
Autor: 
Tradiční rodina

Zákon je nejextrémnější legislativou v Evropě, pokud jde o legální změny pohlaví. Rok poté, co Španělsko přijalo zákon umožňující občanům změnit úředně své pohlaví jednoduchým administrativním procesem, se počet Španělů, kteří o změnu žádají, zvýšil téměř o 400 %.

V Holandsku se od transideologie pomalu ustupuje
Autor: 
Tradiční rodina

Kritika návrhu na změnu transgender zákona, tedy "Transgender Act" v Nizozemském království výrazně roste a poslanci novelu zablokovali. Výraznou změnou měla být možnost úřední změny pohlaví v úředních dokumentech ve věku mladším než 16 let bez doporučení lékaře.