You are here

genderismus

Manipulativní text na profilu spolku Transparent z.s. může být pro děti nebezpečný
Autor: 
Tradiční rodina

Mnoho mladých rodin se nejen v České republice setkává s fenoménem „genderové dysforie“ u dětí a mladistvých, tedy že děti nesouzní s biologickým pohlavím daným a rozpoznatelným jim již prenatálním věku. V období raného dospívání, a zejména v pubertě, kterou si každý z nás prošel, může být tento nesoulad zřetelnější, avšak jedná se o zcela přirozenou součást dospívání a naprostá většina dětí z těchto pochyb vyroste.

K úředním změnám pohlaví v Česku se vyjádřil i pražský arcibiskup Mons. Jan Graubner
Autor: 
Tradiční rodina

Arcibiskup Jan Graubner, pražský arcibiskup a primas katolické církve v Česku, vstoupil do veřejné diskuse o změně pohlaví v reakci na nedávné rozhodnutí Ústavního soudu, které umožňuje úřední změnu pohlaví bez nutnosti chirurgického zákroku a sterilizace. Arcibiskup toto rozhodnutí kritizuje, označuje ho za chybu a varuje před jeho důsledky. Domnívá se, že povede k nárůstu lidí, kteří budou chtít změnit pohlaví bez skutečného důvodu, a především se obává, že mladí lidé se nechají strhnout módní vlnou.

Vědci musí tvrdit nevědecké věci, pokud chtějí peníze na výzkum
Autor: 
Tradiční rodina

Evoluční biolog říká, že se věda se zavázala k levicovému „sociálnímu inženýrství“. Finance jsou podle renomovaného profesora biologie Rogera Köppela přidělovány podle tématu výzkumu, který "politicky korektně" vyhovuje. Biologové například musí tvrdit například to, že má člověk více než dvě biologická pohlaví.

Ne genderismu, změnám pohlaví a náhradnímu mateřství
Autor: 
Tradiční rodina

Nový vatikánský dokument nastiňuje praktiky, které porušují vnitřní důstojnost lidské bytosti. Patří mezi ně potraty, mučení, náhradní mateřství a genderová ideologie. Papež František se již dříve opakovaně vyslovil proti potratům a genderové ideologii, přičemž oba fenomény citoval jako příklady „ideologické kolonizace“. Naposledy se takto hlava katolické církve vyjádřila v roce 2023 během projevu v Budapešti. Nový dokument Dignitas Infinita /Nekonečná důstojnost / je prvním komplexním hodnocením genderové ideologie zveřejněným nejvyšším vatikánským doktrinálním úřadem. Ať již jste lidmi věřícími, praktikujícími křesťany či ateisté, jistě se shodneme na tom, že genderismus a transgenderová ideologie zaměřená na děti je spíše ideologickou indoktrinací než skutečně tím, co by se měly učit právě děti. Máte-li názor jiný, vyvraťte argumenty názor náš.

Blokátory puberty nebyly navrženy pro medikamentózní léčbu genderové dysforie
Autor: 
Jan Weigel

Péče potvrzující pohlaví u dětí zahrnuje užívání „blokátorů puberty“, což je jeden z pěti silných syntetických léků, které blokují přirozenou produkci pohlavních hormonů. V roce 2000 byl předepsán poprvé hormonální inhibitor, obecně nazývaný jako blokátor puberty dětem, kterým byla diagnostikována genderová dysforie. Hormonální inhibitory však byly vyvinuty především k léčbě rakoviny prostaty u mužů a léčbě neplodnosti u žen, blokátory puberty jsou rovněž podávány dětem ve specifických případech, zejména při nástupu předčasné puberty, tedy dříve než osmém roce dívek a devátém roce věku chlapců. Blokátory puberty rozhodně nebyly navrženy pro medikamentózní léčbu tzv. "genderové dysforie".

Uznávané pediatričce LGBT a trans aktivisté vyhrožovali
Autor: 
Jan Weigel

Gender Identity Development Service (Gids) v Tavistock and Portman NHS Foundation Trust bylo nařízeno ukončení provozu poté, co dětská lékařka Hilary Cass zveřejnila přelomovou zprávu, ve které uvádí, že nyní již uzavřená služba rozvoje genderové identity (Gids) v Tavistock and Portman NHS Foundation Trust, jediná služba rozvoje genderové identity NHS pro děti v Anglii a Walesu, zcela rutinně podávala blokátory puberty a hormonální léčbu nezletilým bez jasného vědeckého odůvodnění a bez další případné léčby jiných symptomů. Navíc byly postupy kliniky GiDS nadace Tavistock označeny jako postavené na chabých vědeckých základech.