You are here

blokátory puberty

Španělští odborníci zdůrazňují důležitost opatrnosti v podávání blokátorů puberty
Autor: 
Tradiční rodina

V debatě o použití blokátorů puberty při změnách pohlaví se v Španělsku odborníci zabývají jejich vhodností, dlouhodobým užíváním a reverzibilitou v případech genderové dysforie. Britská zdravotnická služba (NHS) nedávno oznámila, že přestane předepisovat blokátory puberty na klinikách specializujících se na problémy týkající se genderové identity, s odůvodněním nedostatečných vědeckých důkazů o jejich bezpečnosti a účinnosti.

Blokátory puberty nebyly navrženy pro medikamentózní léčbu genderové dysforie
Autor: 
Jan Weigel

Péče potvrzující pohlaví u dětí zahrnuje užívání „blokátorů puberty“, což je jeden z pěti silných syntetických léků, které blokují přirozenou produkci pohlavních hormonů. V roce 2000 byl předepsán poprvé hormonální inhibitor, obecně nazývaný jako blokátor puberty dětem, kterým byla diagnostikována genderová dysforie. Hormonální inhibitory však byly vyvinuty především k léčbě rakoviny prostaty u mužů a léčbě neplodnosti u žen, blokátory puberty jsou rovněž podávány dětem ve specifických případech, zejména při nástupu předčasné puberty, tedy dříve než osmém roce dívek a devátém roce věku chlapců. Blokátory puberty rozhodně nebyly navrženy pro medikamentózní léčbu tzv. "genderové dysforie".

Uznávané pediatričce LGBT a trans aktivisté vyhrožovali
Autor: 
Jan Weigel

Gender Identity Development Service (Gids) v Tavistock and Portman NHS Foundation Trust bylo nařízeno ukončení provozu poté, co dětská lékařka Hilary Cass zveřejnila přelomovou zprávu, ve které uvádí, že nyní již uzavřená služba rozvoje genderové identity (Gids) v Tavistock and Portman NHS Foundation Trust, jediná služba rozvoje genderové identity NHS pro děti v Anglii a Walesu, zcela rutinně podávala blokátory puberty a hormonální léčbu nezletilým bez jasného vědeckého odůvodnění a bez další případné léčby jiných symptomů. Navíc byly postupy kliniky GiDS nadace Tavistock označeny jako postavené na chabých vědeckých základech. 

Ve Španělsku vzrostl počet úředních změn pohlaví o 400 procent
Autor: 
Tradiční rodina

Zákon je nejextrémnější legislativou v Evropě, pokud jde o legální změny pohlaví. Rok poté, co Španělsko přijalo zákon umožňující občanům změnit úředně své pohlaví jednoduchým administrativním procesem, se počet Španělů, kteří o změnu žádají, zvýšil téměř o 400 %.

V Holandsku se od transideologie pomalu ustupuje
Autor: 
Tradiční rodina

Kritika návrhu na změnu transgender zákona, tedy "Transgender Act" v Nizozemském království výrazně roste a poslanci novelu zablokovali. Výraznou změnou měla být možnost úřední změny pohlaví v úředních dokumentech ve věku mladším než 16 let bez doporučení lékaře.

Transideologie začíná být problémem
Autor: 
Tradiční rodina

Anglická národní zdravotní služba přiznává, že neexistuje dostatek důkazů, které by podpořily bezpečnost nebo klinickou účinnost hormonů k potlačení puberty, tedy tzv. blokátorů puberty. Polovina států USA již přijala zákony zakazující lékařské zásahy v rámci genderové "pohlaví potvrzující péče" dospívajících. Pokud jde o transsexualismus, situace se rychle zhoršuje. Platí to celosvětově. Nyní již i v českých školách již není vzácností, když se žák či žákyně identifikuje jako trans. A spolužáci jsou ochotni to potvrdit. I v tomto případě se zdá, že kopírujeme trendy a "hodnoty" ze západních zemí, ale s časovým zpožděním. Pokud tomu tak skutečně je, čekají nás další léta rychle se zhoršujícího stavu tohoto jevu.